Treeningutel, võistlustel ja karjamaal on väga oluline kaitsta hobust hammustavate ning segavate putukate eest, nagu sääsed, kärbsed, parmud, puugid jt. Putukad põhjustavad enamasti valusaid ja sügelevaid hammustusi, allergiat, põletikke või isegi haigusi. Tihti viivad putukahammustused sügamise tõttu naha või karvkatte kadumiseni. Lisaks putukatõrjele tuleb silmas pidada ka hügieeni nii tallis kui karjamaal. Puhtas boksis, kust sõnnik regulaarselt välja viiakse, on putukate rünnak väiksem kui puhastamata ja kasimata boksis. Lisaks putukatõrje abinõudele tuleks teostada ka regulaarset ussitõrjet (sõltuvalt aastaajast). Parasiitidele viitavad järgmised sümptomid: koolikud, kõhulahtisus, bronhiit, kõhnumine, tuhm karvkate või vähenenud vitaalsus.

 Putukatega võitlemiseks on Bense & Eicke välja töötanud tõhusa vahendi Parisol Formel 8 InsektenStopp-Spray. Tänu toimeainele dietüül-toluamiid ja spetsiaalsetele aroomiõlidele hoiab sprei kärbsed, sääsed, parmud ja puugid eemale. Püsib peal kuni kaheksa tundi, seda isegi suure higistamise korral. Teine vahend kärbeste ja teiste segajate tõrjeks on Parisol FliegenStopp gebrauchsfertig, mis on eriti tõhus, permetriini sisaldav sprei, lokaalseks kaitseks putukate eest. 

Hõõrdunud kohtade ning putukahammustuste tagajärjel tekkinud haavade hoolduseks sobivad Parisol Lebertran-Zinksalbe,Parisol Anti-Itch või Parisol Aloe Vera Hautlotion.