Vabas looduses hooldavad hobused oma karvkatet ja nahka püherdamisega, iseenda ning üksteise sügamisega või ka „suplusega“ ujutamiskohtades, lompides või järvedes. Läikiv ja hooldatud karv on hobuse toitmise ja tervisliku seisundi peegel. Hobuse puhastamine tugevdab usalduslikke suhteid inimese ja hobuse vahel. Puhastamise käigus eemaldatakse tolm, mustus, higi ja eemaldunud nahaosakesed ning ergutatakse verevarustust ja naha hingamist. Lisaks inimese ja hobuse vahelise usalduse suurendamisele on puhastamisel veel üks oluline efekt: hobusega ratsutamiseks või sõitmiseks peavad kõik tolmu, mustuse ja higi osakesed olema eemaldatud, et ratsutamisvarustus ei põhjustaks hobuse nahal hõõrdumist.

Hobuse karva- ja nahahoolduse lihtsustamiseks on Bense & Eicke välja töötanud tõhusad hooldustooted.


Lakka, saba ja karvkatet on soovitatav piserdada vahendiga Parisol HorseGloss 3in1. See annab lakale, sabale ja karvale siidise läike, teeb kammimise kergemaks ning tootel on tolmu ja mustust hülgav toime. Laka, saba ja karva pesemiseks soovitame kasutada Parisol hobusešampoone. Niisutavate omadustega šampoonid Parisol Pferdeshampoo-Cassis ja Parisol Kräuter-Shampoo pesevad lakka, saba ja karvkatet pehmelt ning nahasõbralikult, naha loomulikku kaitsekihti kahjustamata. Lisaks sellele annavad Parisol šampoonid karvale siidise läike. 

Kui hobused kannatavad kõõma või laka ja saba sügeluse all, on soovitatav kasutada Parisol Anti-Itch šampooni. See sisaldab väärtuslikku helviksammalt ja teisi rahustavaid ning hooldavaid komponente. Parisol Anti-Itchi võib ka kasutada ka suve-ekseemi ravimisel. 

Vahendit Parisol Aloe Vera Hautpflegelotion võib kasutada kahjustatud, poorse ja kuiva naha hoolduseks. Toitev hoolduspiim varustab nahka hariliku aaloe väärtuslike koostisainetega, nagu näiteks vitamiinidega A, C, E ja B, mineraalainete ja mikroelementide, beetakarotiini, aminohapete ja ensüümidega. Lisaks on traditsiooniliseks nahahoolduseks ja –kaitseks Parisol Melkfett. See sisaldab väärtuslikku rosmariini ja sellel on lisaks kaitsvale ka tugevalt hooldav toime. 

Leemendavate kohtade või prei raviks on soovitatav kasutada Parisol Maukosani. Naha elastsuse säilitamiseks tuleks Maukosani kasutamise järel kanda nahale rasvast kreemi nagu näiteks Parisol Melkfett või Parisol Lebertran-Zinksalbe. Parisol Lebertran-Zinksalbe on soovitatav ka väikeste halvasti paranevate haavade või kahjustatud naha ravimiseks.