Terved kabjad eeldavad hobuse õiget söötmist ning häid pidamistingimusi, muuhulgas ka õiget allapanu. Kuna tänapäeval liiguvad hobused sellisel pinnal, mille puhul ei ole kapjade kulumine ja kasvamine tasakaalus, siis on tihti vajalik hobuse rautamine. Kui hobused liiguvad palju kruusal või asfaldil, on rautatud kabjad paremini kulumise eest kaitstud. Lisaks tulevad rauad kasuks, kui hobusel on kabja vale asend ja seda on tarvis korrigeerida. Hüppespordis ja kombineeritud spordialadel on hobuseraud ka krihvide kinnikruvimiseks vajalik. Krihvid on väikesed tihvtid, mis kruvitakse raua sisse ning mis kaitsevad hobust libisemise eest siledal ja porisel pinnasel. 

Selleks et kabjad jääksid eriti tugevaks ja vastupidavaks, vajavad need spetsiaalset hooldust. Kapjasid tuleks iga päev boksist väljumisel ja sinna sisenemisel puhastada. Sealjuures kraabitakse kabja tald ja kiil puhtaks ning eemaldatakse allesjäänud mustus harjaga. Kiilu kabja keskel tuleb puhastada ettevaatlikult, et see mingil viisil viga ei saaks. Regulaarne kabjahooldus on eriti tähtis põletiku, muljumise, haavandite ja kabja vale asendi ennetamiseks. 

Habraste ja kuivade kapjade puhul on soovitatav kabjad eelnevalt veega puhtaks pesta või leotada ning alles seejärel kabjahooldusvahend peale kanda. See teeb hooldusvahendi toime intensiivsemaks. Igapäevaseks kabjahoolduseks ja kapjade elastsuse ning vastupidavuse säilitamiseks sobib eriti hästi Parisol Hufsalbe või Parisol Huföl. Need reguleerivad kabja niiskuse tasakaalu ning soodustavad sarvkesta stabiilsust. Kabjaprobleemide korral soovitame kasutada erilise toimeainega kabjahooldusvahendit, nagu näiteks loorberiõli, millel on verevarustust ja kasvu soodustav toime. Eriti hästi toimib suure loorberiõli sisaldusega Parisol Lorbeeröl-Expressum. Kabja talla ja kiilu hoolduseks sobib väga hästi Parisol Strahl- & Hufspray, mis moodustab kabja alla kaitsekihi ning kaitseb kapja bakterite ja mustuse sissetungimise eest. Lisaks ei sisalda see tõrvalisandeid. Parisol Hufteer on traditsiooniline, antiseptiline vahend kabja talla ja kiilu hoolduseks. Samuti Parisol Hufteer-Spray praktilises pihustipudelis, mida on väga käepärane ja lihtne kasutada.